سالم ویروس اندازی اطلاعات شناسایی اطلاعات

سالم: ویروس اندازی اطلاعات شناسایی اطلاعات آنتی ویروس شبکه اجتماعی فضای مجازی

گت بلاگز فضای مجازی ضعف امنیتی بعضی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … سازمانی

معاون شرکت فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ضعف امنیتی بعضی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … شرکت ها امنیت اطلاعات مردم را به مخاطره می اندازد

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطاتگروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سیدهادی سجادی امروز در همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات با اشاره به کارها انجام شده است در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات در کشور اظهار داشت: گسترش شبکه آپا (آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد) در کل کشور یکی از مهمترین کارها صورت گرفته است که در این مراکز با جذب ظرفیت های دانشگاهی در حوزه امنیت کارها موثری صورت گرفته است.

عبارات مهم : ویروس
وی اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر در دوره های تحصیلات تکمیلی در مراکز آپا را از جمله برنامه ها بیان کرد و گفت: این مشاغل دانش بنیان هم اکنون در جهت حوزه امنیت اطلاعات کارها موثری انجام داده اند.

سجادی با اشاره به راه اندازی سامانه های رصد در اینترنت خاطرنشان کرد: هم اکنون بانک اطلاعاتی کل IP های کشور شناسایی شده است است تا تمامی آدرس های IP کشور در صورت آلوده شدن به یک نرم افزار مخرب و یا حمله فایبری قابل شناسایی خواهند بود. در این زمینه برنامه کم کردن مخاطرات امنیتی در این بخش ارائه می شود.

معاون شرکت فناوری اطلاعات با اشاره به راه اندازی شبکه «هانی نت ملی» نیز تصریح کرد: در این شبکه تمامی ویروس ها و نرم افزارهای مخرب و بدافزارها با دو هزار سنسور قابل شناسایی خواهند بود.

وی از شناسایی چند نمونه حمله خطرناک در روزهای اخیر و برطرف آن به وسیله شبکه هانی نت ملی خبر داد.

سجادی همچنین از راه اندازی سامانه ملی «ویروس کاو» جهت اسکن کردن برنامه های نرم افزاری خبر داد و گفت: تا پیش از این از یک منبع خارجی جهت بررسی نرم افزارهای آلوده به ویروس استفاده می شد که این منبع خارجی ما را فیلتر کرد. به همین علت هم اکنون با راه اندازی سامانه ملی «ویروس کاو» ۱۰ آنتی ویروس امکان رصد نرم افزارها را بر عهده دارند.

معاون شرکت فناوری اطلاعات از راه اندازی سامانه ملی آسیب پرداز در بهمن ماه سال ۹۵ خبر داد و اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه، آسیب پذیری تمام سامانه ها در شبکه ملی اطلاعات شناسایی و برطرف می شود. در کنار این سامانه، یک پایگاه ملی برطرف حملات و آسیب پذیری ها نیز ایجاد شده است است.

وی با اشاره به راه اندازی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … از سوی بعضی شرکت ها افزود: بسیاری از این شبکه ها از پلت فرم امنیتی ضعیف و میانگین برخوردارند.

سجادی خاطرنشان کرد: در این زمینه سرویس «موتوشاپ» را راه اندازی کردیم که ریسک مخاطره در این شبکه ها را که بعضی بیش از یک میلیون عضو نیز دارند کم کردن داده و این موتوری جهت راه اندازی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … امن در مقیاس میانگین است.

وی همچنین از تخصیص داده شده است ۳۰ میلیارد تومان وام در حوزه محصولات امنیتی اینترنت خبر داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ویروس | اندازی | اطلاعات | شناسایی | اطلاعات | آنتی ویروس | شبکه اجتماعی | فضای مجازی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs